HomeSanatçılarHakkı Ceylan

Hakkı Ceylan

İlk fotoğraf makinemi 1989 yılında o zamanki Rus Pazarından satın almıştım, lise son sınıftaydım. O zamandan beri fotoğrafçılığa olan ilgim artarak devam etti. Son on beş, yirmi yıldır hayatımın merkezinde yer alıyor. Fotoğraf çekiyorum ve fotoğrafla ilgili yazıyorum. İşim gereği çok seyahat ettiğimden her kültürden ve bölgeden insanlarla temasım oluyor. Fotoğraf ise zihnimdekilerle etrafımda olup bitenin bir bileşkesi olarak ortaya çıkıyor.

Hayata bakış açımın son aldığı şekil tek kelimeyle: Zen. Yaşam, Fotoğraf ve Zen’i birleştirebilmenin tek yolunun da Sokak Fotoğrafçılığı olduğunu düşündüğümden son zamanlarda sadece sokak fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum. Zen’de hedef yolun kendisidir. Bir amaç için fotoğraf çekmiyorum, belgeleme veya sanat eseri oluşturma gibi bir iddiam yok, benim fotoğraflarımda da amaç basitçe o fotoğrafın kendisidir.

Turkuaz Street Collective ve İFSAK üyesiyim. yurt içi ve yurt dışında bir çok sergide yer aldım ve bazılarının da küratörlüğünü yaptım. Bunlardan bazıları: 2010 Umutsuz Yarınlar, 2010 Küresel Isınma,  2014 Sri Lanka, 2015 – Nepal’e Gittik, 2015 Fas Rüyası, 2017 Myanmar, 2018 Dünya Seyahati, 2019 Gjon Mili Photography Days, 2020 Miami Street Photo Festival. Fotoğraflarımın bir kısmı da farklı kitap ve dergilerde kendine yer buldu.

Şu an aktif olarak sokak fotoğrafçılığı ile ilgileniyorum, fotoğrafçılıkla ilgili yazıyorum. Fotoğraf ve yazılarıma https://www.hakkiceylan.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 4

Bu web sitesi size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanmaktadır. Bunu kabul edip kullanmaya devam edebilir veya detayları linkten okuyabilirsiniz. Kabul Detaylar